top of page

Web sitemde yayımlanmış haberlere buradan ulaşabilirsiniz                   

İstanbul Üniversitesi'nin başlattığı Ulaştırma ve Lojistik Kongreleri'nin üçüncüsü bu yıl Hasan Kalyoncu Üniversitesi ev sahipliğinde Gaziantep'te yapıldı. Ben de kongreye "İntermodalite Kavramına Yolcu Taşımacılığı Perspektifinden Bakış: İstanbul Örneği" adlı bildirimle katıldım.

V. International Caucasus-Central Asia Foreign Trade and Logistics Congress kapsamında Avrupa Birliği karayolu ulaştırma ağı TEN-T üzerindeki taşıma koridorları ile Türkiye üzerinden geçen ulaştırma koridorlarının ilişkisi ve kıyaslamasını değerlendirdim.

03 - 05 Mayıs 2018 tarihleri arasında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi tarafından düzenlenen International Symposium on Social, Human and Administrative Sciences kapsamında Alanya'daydım.

 

Kongrede e-ticaret ve Havacılık Sektöründe Stratejik Yönetim konularında 2 adet de bildiri sundum.

2018-2019 Eğitim - Öğretim yılında Güz yarıyılında İstanbul Üniversitesi'nin yanı sıra, İstanbul Bilgi ve İstanbul Kültür Üniversitesi'nde toplamda 7 ders veriyor olacağım.

 

İstanbul Üniversitesi'nde Entegre Taşımacılık Sistemleri (Y.Lisans), Havalimanı ve Hava Trafik Yönetimi ile İşletme Bilimine Giriş, İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Yönetim & Organizasyon(Örgün ve 2. Öğretim) İstanbul Kültür Üniversitesi'nde Lojistikte Güncel Uygulamalar ve Contemporary Logistics derslerini vereceğim.

10-21 Temmuz 2017 tarihleri arasında Norveç Fiyordlarını gezdim. Costa Magica gemisiyle Amsterdam-Bergen-Geiranger-Hellesiyt-Andalsnes-Stavanger-Flam ve Bremen güzergahında Kuzey Denizi ve fiyordları görme imkanı bulduk.

 

Norveç'in ekonomisi, toplumsal yaşam ve doğal güzellikleri hakkında pek çok bilgiye sahip olmanın yanı sıra dünyanın önemli monoblok kayalarından olan Pulpit Rock'a tırmanmak, Kuzey Denizi'nde fırtınada seyretmek gibi tecrübelerimiz de oldu.

 

2016-2017 Eğitim - Öğretim yılında Güz ve Bahar yarıyıllarında İstanbul Üniversitesi'nin yanı sıra, İstanbul Bilgi ve İstanbul Bilim Üniversitesi'nde toplamda 10 ders veriyor olacağım.

 

Güz yarıyılında İstanbul Üniversitesi'nde Terminal Planlaması ve Yönetimi, Entegre Taşımacılık Sistemleri (Y.Lisans), Havalimanı ve Hava Trafik Yönetimi, İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Havacılıkta İletişim ve Dünya Kültürleri ve Destinasyonları, İstanbul Bilim Üniversitesi'nde ise Sağlık Kuruluşlarında Tedarik Zinciri Yönetimi derslerini vereceğim.

 

Bahar yarıyılında ise İstanbul Üniversitesi'nde  Küresel Ulaştırma Stratejileri (lisans ve yüksek lisans), Taşımacılık Yönetimi ve Sağlık Lojistiği, İstanbul Bilim Üniversitesi'nde ise Sağlık Lojistiği derslerini vereceğim.

05-15 Temmuz 2016 tarihlerinde İspanya'nın Barcelona, Sevilla, Cordoba, Granada, Malaga, Marbella, Toledo ve Madrid şehirlerini kapsayan bir gezi yaptık.

 

Özellikle Endülüs bölgesinin İspanya'nın genelinden ve Katalonya'dan daha farklı doku ve tatları barındırdığını keşfettik.

İstanbul'da düzenlenen Ekonomi ve Lojistik Zirvesi'ne davetli olarak katıldım. Zirvede Türkiye'nin stratejik hedefleri ile lojistik sektöründen beklentiler tartışıldı.

 

Türkiye'nin 2023 vizyonu, dış ticaret hedefleri ve taşımacılık modlarına ilişkin orta ve uzun vadeli beklentilerin tartışıldığı pararlel oturumlarda sektörün pek çok  kurum, kuruluş ve kişileriyle görüşmelerde bulundum.

1/3

Please reload

bottom of page